Pompy ciepła

Pompy ciepła

Niezawodna moc niezależnie od warunków atmosferycznych !

Pompa ciepła to urządzenie, które jest jednym z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych. Ze względu na swoją funkcjonalność umożliwia wykorzystanie ciepła potrzebnego do ogrzewania budynku oraz ogrzania wody użytkowej. W zależności od wybranego modelu pompy ciepła różnią się mocą grzewczą oraz sposobem montażu. Skuteczność działania urządzenia uzależniona jest przede wszystkim od sposobu w jaki pozyskuje energię cieplną.

Na rynku pomp ciepła wyróżnia się kilka typów urządzeń:

  • gruntowe,
  • wodne,
  • powietrzne.

W przypadku systemów gruntowych, energia pobierana jest bezpośrednio z ziemi. Jest to rzadko wykorzystywana metoda, która do efektywnego działania wymaga spełnienia wielu sprecyzowanych warunków. W przypadku pomp ciepła powietrze - woda zasilających instalacje centralnego ogrzewania istotna jest kompatybilność temperatury źródła (powietrza) z mocą grzewczą urządzenia. Pompa ciepła powietrze-woda jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż gruntowa pompa ciepła. Jest ona bardzo często wybierana do ogrzewania budynków jednorodzinnych i przygotowania c.w.u. Dostępne w naszej ofercie pompy to nie tylko niezawodne urządzenia grzewcze, ale również ciekawe rozwiązania ekologiczne.

countersbg
%

Montaż

%

Naprawa

%

Konserwacja

Zalety zastosowania pomp ciepła

Redukcja kosztów ocieplania

Redukcja kosztów ocieplania

Kontrola wilgotności powietrza latem

Kontrola wilgotności powietrza latem

Tania w utrzymaniu

Tania w utrzymaniu

Redukcja w emisji dwutlenku węgla

Redukcja w emisji dwutlenku węgla

Latem przechodzi w tryb chłodzenia

Latem przechodzi w tryb chłodzenia

Długa żywotność

Długa żywotność

Pompy ciepła

Ze względu na stale i dynamicznie zmieniające się ceny energii, coraz więcej osób mieszkających w Polsce decyduje się na wybór oszczędnych i ekologicznych metod ogrzewania nie tylko budynków, ale również wody. Urządzeniami, które zapewniają kompleksową i przede wszystkim wyraźnie tańszą energię grzewczą są pompy ciepła. Tego typu sprzęt może być wykorzystywany zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w blokach czy budynkach biurowych. Czynnikiem wpływającym na efektywność oraz pojemność tego typu urządzeń są ich parametry. W zależności od wymagań czy potrzeb, profesjonalne urządzenia mogą mieć różne tryby pracy, pojemności bądź też wykorzystywane metody pozyskiwania energii.