Przydomowe turbiny wiatrowe

Przydomowe turbiny wiatrowe

W ostatnich latach wiele osób zdecydowało się na samodzielną produkcję prądu. Własna elektrownia elektryczna dla domu najczęściej kojarzona jest z panelami fotowoltaicznymi. Prąd można wytwarzać także na inne sposoby. Jednym z nich jest przydomowa elektrownia wiatrowa. W ostatnim czasie koszt energii elektrycznej bardzo wzrósł, co powoduje, że wielu Polaków decyduje się na alternatywny sposób jej pozyskiwania.

Odnawialne źródła energii od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Ich zaletą jest nie tylko to, że ograniczają eksploatację surowców dostępnych na Ziemi, ale i są bezpieczne dla środowiska. To właśnie jeden z powodów, dla którego klienci decydują się np. na pionowe turbiny wiatrowe dla domu. Niektórzy motywację, aby nabyć instalacje o mocy 3 kW, odnajdują w finansach. Choć początkowo często wiąże się to ze sporym wydatkiem, miniinstalacje zwracają się w ciągu kilku lat.

Rozsądna inwestycja

Mechanizm z pionowymi turbinami, najczęściej ma moc ok. 3 kW i pozwala klientom na większą niezależność od dostawców. Niewątpliwą zaletą jest możliwość uzyskania dofinansowania miniinstalacji dla domu. Pionowa turbina może być doskonałym źródłem wytwarzającym prąd. W tym przypadku moc 3 kW z reguły wystarcza, aby zaspokoić zapotrzebowanie w większości. Warto wiedzieć, że minielektrownia wiatrowa dla domu opłaca się wtedy, gdy zamieszkuje się teren o dogodnych warunkach (wiatr powinien osiągać ok. 4 m/s). Służymy jednak naszą wiedzą i wskazówkami, a w przypadku jakichkolwiek awarii, nasz serwis szybko się z tym upora.

Budowa instalacji

Przydomowa elektrownia wiatrowa z reguły wymaga mocy 3 kW i złożona jest z kilku niezbędnych elementów. Należą do nich: pionowa turbina, licznik, okablowanie i akumulator. Działanie tego mechanizmu jest dosyć proste, ponieważ siła wiatru wywołuje obracanie się wirnika. Powstała energia mechaniczna gromadzi się w generatorze przetwarzającym ją na prąd przeznaczony dla domu. Przydomowe miniinstalacje mogą być wyposażone w turbiny pionowe i poziome.

Te drugie cieszą się większą popularnością. Przede wszystkim kupujący ponosi niższe koszty inwestycyjne, a dodatkowo montaż przydomowej miniinstalacji o mocy ok. 3 kW jest łatwy. Pionowa turbina gwarantuje inne korzyści dla domu i jego mieszkańców, takie jak np. cicha praca. Od lat świadczymy usługi w zakresie OZE i działamy w okolicach Łodzi, a także w kilku miastach województwa wielkopolskiego. Zapraszamy do kontaktu, aby ustalić wszystkie szczegóły.

Wykorzystanie sprzętu

Przy pomocy przydomowych elektrowni wiatrowych możemy produkować prąd, by zasilić telewizor, laptopa, lodówkę, bramę wjazdową oraz elektryczny system grzewczy budynku (a przede wszystkim bojler do podgrzewania ciepłej wody użytkowej). Przydomową minielektrownię wiatrową cechuje niska moc, która pokrywa zapotrzebowanie gospodarstwa domowego – najczęściej ma około 3 - 5 kW.

countersbg
%

Montaż

%

Naprawa

%

Konserwacja

Przydomowa elektrownia wiatrowa zalety

Wszechstronne zastosowanie

Wyprodukowaną energię możemy wykorzystać do zasilania sprzętów domowych oraz ogrzewania i podtrzymywania ciepłej wody

Darmowa energia z wiatru

Dzięki temu, że wiatr jest jednym z odnawialnych źródeł energii, koszty użytkowania są niższe niż w przypadku źródeł energii wymagających zakupu.

Cicha praca

Turbiny wiatrowe nie emitują większego hałasu, dlatego nie przeszkadzają w codziennym życiu ani domowników ani mieszkańcom sąsiednich domów.

Możliwość sprzedaży nadwyżek energii do zakładu energetycznego on - grid

Nadmiar energii jest wtedy odsprzedawany do zakładu energetycznego, co pozwala na zredukowanie kosztów prądu.

Działalność proekologiczna

Elektownia wiatrowa przydomowa traktowana jest jako OZE, nie emituje dwutlenku węgla, smogu i innych zanieczyszczeń.

Dopłaty do przydomowych elektrowni wiatrowych

Możemy skorzystać z różnych dopłat, preferencyjnych pożyczek i kredytów. Dzięki temu montaż staje się bardziej opłacalny i szybciej się zwraca.