Fotowoltaika

Fotowoltaika Sieradz

Ekologia i oszczędność to bez wątpienia priorytety dzisiejszych czasów. Dla osób ceniących sobie dbałość o środowisko oraz niskie ceny za energię, rozwiązaniem idealnym może okazać się fotowoltaika. Zamontowane pod odpowiednim kątem oraz w odpowiednim miejscu panele słoneczne pobierają energię ze słońca. Warto wspomnieć, że panele słoneczne produkują energię przez cały rok. Oczywiście ilość tej energii jest różna w poszczególnych miesiącach. Największą produkcję zaobserwujemy pomiędzy czerwcem, a sierpniem. To właśnie w lecie możemy odprowadzić zapas energii do elektrownii, by skorzystać z niej w miesiącach zimowych.

countersbg
%

Montaż

%

Naprawa

%

Konserwacja

Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne zaprojektowane są w taki sposób aby zamieniały energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Dzięki czemu wytworzony w fotowoltaice prąd stały przepływa przez inwerter (falownik) i zostaje przekształcony w prąd przemienny, czyli dokładnie taki jaki mamy w gniazdkach (230V). Dzięki temu możemy użyć tej energii w domu.

Tak uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać - w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej.

Warto wiedzieć, że panele słoneczne produkują energię przez cały rok. Oczywiście ilość tej energii jest różna w poszczególnych miesiącach. Największą produkcję zaobserwujemy pomiędzy czerwcem a sierpniem. To właśnie w lecie możemy odprowadzić zapas energii do elektrownii, by skorzystać z niej w miesiącach zimowych.