Dział sprzedaży

+48 665 002 040

Dotacje

+ 48 663 130 570

Czy pompy ciepła się opłacają?

Posiadanie systemu grzewczego w każdym mieszkaniu, czy nawet budynku, jest koniecznością. Gwarantuje on bowiem nie tylko dostęp do ciepłej wody, ale również zapewnia optymalne temperatury wewnątrz pomieszczeń znajdujących się w danej infrastrukturze. Czy pompy ciepła są zatem rozwiązaniem opłacalnym? Wiele wskazuje na to, że tak. Jako odpowiedź posłużyć mogą przedstawione niżej informacje, które podsumowują najważniejsze zalety tego typu urządzeń.


Pompy ciepła, czyli ekologicznie i ekonomicznie


Korzystanie z tego typu urządzeń jest opłacalne nie tylko pod kątem ekonomicznym, ale również ekologicznym. Pompy ciepła są bowiem rozwiązaniem, które korzysta z naturalnych źródeł pozyskiwania energii. Taki zabieg sprawia, że emisja dwutlenku węgla do atmosfery jest wyraźnie zredukowana. W zależności od modelu wybranego urządzenia, możemy mieć do czynienia z pracą na zasadzie:

  • gruntowej,
  • powietrze-woda,
  • woda-woda.


Łatwo jest zatem wywnioskować, że źródłem energii w tych konkretnych przypadkach są czynniki występujące naturalnie w środowisku. To sprawia, że urządzenia mają niemal neutralny wpływ na otoczenie, nie wpływając na nie negatywnie nawet w najmniejszym stopniu.


Pompy ciepła wyróżnia bardzo duża uniwersalność. Sprawdzają się nie tylko w niewielkich domkach, ale również w wielkopowierzchniowych halach produkcyjnych czy budynkach piętrowych. W zależności od wybranego modelu, urządzenia mogą odnotowywać bardzo duże osiągi. Dzięki swojej manufakturze, dostępne na rynku rozwiązania są niespotykanie wytrzymałe. Swoją bezawaryjność i wieloletni czas pracy zawdzięczają wykorzystanym materiałom oraz zawartym wewnątrz, ciągle rozwijającym się technologiom.


Istotnym aspektem jest wspomniana wcześniej ekonomia tego rozwiązania. Urządzenia charakteryzują się bowiem niewielkim kosztem utrzymania oraz stosunkowo cichą pracą. Pompy ciepła wyróżniają się niską awaryjnością, która związana jest przede wszystkim z wysoką jakością wykorzystanego w produkcji materiału. Większość z nich potrafi osiągać wysoką efektywność w temperaturach znajdujących się w przedziale od -30°C do nawet +42°C.

Urządzenia wysokotemperaturowe zapewniają moc grzewczą sięgającą 65°C.


Pompy ciepła, dlaczego warto?

Żyjemy w czasach, w których pieniądze mają olbrzymie znaczenie. Realia kryzysu gospodarczego, w którym znalazł się każdy z nas sprawia, że stawiamy przede wszystkim na oszczędność. Pompy ciepła są rozwiązaniem tanim i ekologicznym, przez co decyduje się na nie coraz większy odsetek społeczeństwa. Urządzenia są po prostu opłacalne. Wyróżnia je przede wszystkim niski koszt eksploatacji oraz duża wytrzymałość. Wykonane z wysokiej jakości materiałów doskonale sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach czy biurowcach, służąc ludziom przez długie lata.