Dział sprzedaży

+48 665 002 040

Dotacje

+ 48 663 130 570

Ogrzewanie klimatyzatorem – czy to możliwe?

Klimatyzator to urządzenie, które z powodzeniem może służyć niemal przez cały rok. Dzięki swojemu działaniu na podobnej zasadzie, co pompy ciepła typu powietrze-powietrze mogą nie tylko schładzać powietrze, ale także je ogrzewać, i to naprawdę efektywnie.


Taki system sprawdzi się doskonale w sezonie przejściowym. Wiosną lub jesienią temperatury są dość niskie szczególnie nocą, a klasyczne metody ogrzewania już przestają być opłacalne. Klimatyzacja z funkcją grzania zapewni więc komfort termiczny, a przy okazji nie narazi naszego portfela na wysokie rachunki za prąd. Najnowsze urządzenia są w stanie zapewnić 100% wydajności grzewczej dlatego w większości regionów naszego kraju mogą one z powodzeniem zastąpić ogrzewanie standardowymi metodami. Zyskują coraz większą popularność ze względu na fakt, iż radzą sobie nawet przy mrozach sięgających -25ºC. Dlatego właściciele domów jednorodzinnych, bliźniaków czy małych mieszkań coraz częściej sięgają po tego typu urządzenia.


Sama obsługa klimatyzacji jest intuicyjna i prosta, przy czym nie ma konieczności fizycznego uzupełniania paliwa, jak ma to miejsce w tradycyjnych kotłach. Nowoczesne modele komponują się z niemal każdą aranżacją, pracują cicho, a sam klimatyzator można obsługiwać chociażby za pomocą aplikacji. W większości dostępnych na rynku modeli wystarczy zaledwie kilka minut, aby z wywietrzników zaczął wydobywać się podmuch ciepłego powietrza o pożądanej temperaturze.


Klimatyzator, wykorzystywany do chłodzenia i ogrzewania naszego domu, biura czy mieszkania to także świetny wybór dla osób, które troszczą się o jakość powietrza wewnątrz danego pomieszczenia. Znajdujące się wewnątrz układu systemy filtracyjne z łatwością poradzą sobie z zatrzymaniem nie tylko większych zanieczyszczeń, ale także z wirusami i bakteriami. Dla alergików czy astmatyków znakomitym wyborem będą urządzenia wyposażone w nieco bardziej zaawansowane rozwiązania, np. filtr HEPA czy system jonizacji, który poradzi sobie z groźnymi drobnoustrojami, a nawet pyłami zawieszonymi wchodzącymi w skład smogu.


Warto również zwrócić uwagę na fakt, że ogrzewanie klimatyzatorem jest rozwiązaniem bardziej ekologicznym. Urządzenia te nie wydzielają żadnych spalin ani pyłów, a dzięki nałożonym nowym przepisom prawnym już niedługo w sprzedaży znajdować się będą wyłącznie klimatyzatory wyposażone w ekologiczny czynnik chłodniczy R32.


Ogrzewanie klimatyzacją jest skuteczne i stosunkowo tanie. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, a wachlarz modeli dostępnych na rynku zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Nie sposób nie podkreślić, że zakup klimatyzacji daje nam urządzenie całoroczne i zarazem wyglądające bardzo estetycznie, ale i również wolne od zanieczyszczeń.


Ogrzewanie klimatyzacją – sprawdzone urządzenia


Jeśli zastanawiasz się, jaki klimatyzator ścienny wybrać do swojego domu, biura czy mieszkania skorzystaj z profesjonalnego doradztwa specjalistów naszej firmy. Z myślą o swoich klientach współpracujemy tylko ze sprawdzonymi dostawcami sprzętów i urządzeń. Nasze klimatyzacje cechuje wysoki współczynnik SCOP, szeroki zakres temperatur jak i optymalna klasa energetyczna.